TÜRKİYE YÜZYILINDA DEĞİŞEN TÜRKOĞLU

11 Ağustos 2023

6 Şubat depremi sonrası Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve devletimizin yüksek bir hassasiyet ile tüm hizmetleri bize sunmasından dolayı kendisine minnettarız. Devlet- Millet şiarı ile Sayın Cumhurbaşkanımızın Vizyonu ile şekillenen yeni Türkiye Yüzyılı Türkoğlu’nda da önemli yatırımları göreceğiz.

Size bu yatırımlardan bahsetmek istiyoruz;

1-ÇARŞI DÖNÜŞÜMÜ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Vedat Gürgen 21 Temmuz’da ki Türkoğlu ziyaretinde; Bakanlığın deprem bölgelerine ilk olarak yaptığı yatırımın Türkoğlu’na olduğunu bunun da iki etaptan oluşacağını öğrendik. Kentsel Tasarım Alanı’nın yan sıra ilk etap pilot bölge alanı olacak. Söz konusu yatırım çok kısa zaman içerisinde hayata geçirilecek

2- ADALET SARAYI

Yine üzerinde hassasiyet ile durduğumuz konuların başında gelen Türkoğlu’na adalet Sarayı projesiydi. Bunu da 28 Temmuz’da ilçemize gelen Adalet Bakanımız Yılmaz Tunç'tan sözünü aldık. Biliyorsunuz Hakim ve Savcılarımız için Belediyemizce 12 Daireli Adliye lojmanını yapmıştık. Bakanımızda Adalet sarayını sözünü vererek ilçemizin bir eksikliğini daha gidermiş olacağız. Her alanda müreffeh bir Türkoğlu hayalimizi gerçekleştiriyoruz. Kamu Külliyemizden sonra ilçemize Adalet Sarayı çok yakışacak.

3- SANAYİ VE TİCARET YATIRIMI

Ticaret Bakanımız  Ömer Bolat 3 Ağustos tarihinde ilçemize gelerek önemli gelişmelere bizimle şahit olmuştu. Türkiye’nin göz bebeği TUSAŞ Türkoğlu OSB içerisinde; “Uçak Yapısalları” tesisini önümüzdeki aylarda faaliyete geçireceğini duyurmuştu. Söz konusu projenin detaylarını kendisi de Türkoğlu ilçesinden olan TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Rafet Bozdoğan anlattı. Buna göre; tesis yılda 50 milyon dolar yatırım yaparak, 100 kişilik istihdam imkanı sağlayacak. Ayrıca TUSAŞ ilçemizin sanayisine önemli bir katkı sunacak. TUSAŞ'ın bu bölgedeki tesisi, bölgeye yüksek teknolojiye dayalı sanayi yatırımlarının çekilmesine yardımcı olacak. Bu yatırımın önemi, Türkoğlu ilçesinin ekonomik büyümesini ve istihdam olanaklarının artmasını sağlayacak.

İlçemize yapılan bu yatırmaların hayırlı olmasını dilerim. Ayrıca yeni yatırımlar içinde çalışmalarımız sürüyor. Değişim, Dönüşüm ve Değer ışığında Türkoğlu…