Anasayfa / Haberler / ALO EVDE BAKIM HİZMETİ BAŞLADI

ALO EVDE BAKIM HİZMETİ BAŞLADI

Türkoğlu Belediyesi, mahallelerde yaşayan bakıma ihtiyacı olan vatandaşlara ‘Alo Evde Bakım’ hizmeti başlattı.

Türkoğlu Belediyesi, mahallelerde yaşayan bakıma ihtiyacı olan vatandaşlara yönelik ‘Alo Evde Bakım’ hizmeti başlattı. Belediye Başkanı Osman Okumuş, “Yakın zamanda da mobil sünnet ve evcil hayvanlarımıza yönelik bir projemiz var. Projemizden faydalanan tüm hemşerilerime sıhhatler olsun” dedi.

TELEFONLA RANDEVU
Yaşlılar ve engelli vatandaşlar, belediyenin 0530 342 91 60 ile 0344 618 10 05 nolu numarasını arayarak, Beyaz masa biriminden talepte bulunuyor. Talep üzerine randevu oluşturuluyor. Özel olarak ‘Alo evde bakım’ aracı dizayn eden belediye, araç içerisine tüm malzemelerini fazlasıyla temin ediyor.
Alanında uzmanlaşmış ekipler verilen randevu saatine göre adrese giderek ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak saç sakal ve kişisel bakım hizmet veriyor.

SIHHATLER OLSUN
Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, “Halkla yakından ilgilenen bir belediye başkanıyım. Bununla yetinmeyip daha fazla projeler yaptık. Özellikle berbere gelemeyecek kadar yaşlı olan, yatalak olan ve engelli olan vatandaşlarımıza mobil aracımız ve özel ekiplerimizden oluşan görevlilerle, evlerinde bu hizmetleri veriyoruz. Benim için büyük bir hizmet. Alt yapıdan üst yapıdan daha fazla insana dokunan harika bir proje. Yakın zamanda da mobil sünnet ve evcil hayvanlarımıza yönelik bir projemiz var. Projemizden faydalanan tüm hemşerilerime sıhhatler olsun” dedi.

107 YAŞINDAKİ MUSTAFA DEDE
Alo Evde Bakım Hizmetinden faydalanan 68 yaşındaki Ahmet Avşar; “Belediyenin alo evde bakım hattı uygulamasını duydum ve aradım. Pazartesi gününe randevu aldım. Belediye görevlileri geldi saç sakal tıraşımı ve bakımlarımı yaptılar. Bu projeyi hazırladıklarından dolayı Osman Başkanıma ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi. 107 yaşındaki Mustafa Andız’ın oğlu Enver Andız, “Pandemi dolayısıyla berbere gidemediğimiz için belediyenin yeni hizmetini aradık. Babam adına bu hizmetinden dolayı belediyemize ve başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Hakkında yonetici