Anasayfa / Haberler / TÜRKOĞLU BELEDİYEMİZİN EĞİTİM SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR

TÜRKOĞLU BELEDİYEMİZİN EĞİTİM SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR

Kahramanmaraş’ta yaptığı projelerle ilkleri yaşatan Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı başlaması dolayısıyla, ilçede ‘Eğitim Seferberliği’ başlatarak bu defa da ‘Kitaplar Devletten, Kırtasiye malzemeleri Türkoğlu Belediyesinden’ projesiyle Türkoğlu ilçesindeki 2000 öğrenciye kırtasiye malzemesi dağıttı.

İçerisinde; çanta, defterler, boyama kalemleri, açkı ve silgisine kadar öğrencilerin tüm malzemelerinin bulunduğu setler, ilçe merkezi ve 44 mahalledeki tüm öğrencilere hediye edildi.

Program, Gaziosmanpaşa Mahallesinde bulunan Seyyid Battal Gazi İlk okulunda düzenlendi. Düzenlenen programa Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Aydoğan, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Eğitim seferberliğinin devam edeceğini belirten Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş konuşmasında; 44 Mahallemizde toplamda 2000 öğrencimize kırtasiye desteği verdik. AK Parti iktidara geldiği günden bu yana öğrencilerimize kitaplarını sıralarında hazır ediyorlardı. Bizde bütün öğrencilerimize kırtasiyelerini hazır ettik.

‘Kitaplar Devletten, Kırtasiye Belediyemizden’

Çocuklarımızı önemsiyoruz diyen Başkan Osman Okumuş, ‘Kitaplar Devletten, Kırtasiye Belediyemizden’ kampanyasıyla öğrencilerimizin kaliteli eğitim almasını sağlayacağız. Öğrencilerimize desteklerimiz 1. sınıftan, üniversiteye kadar devam ediyor. Setler yapıyoruz, soru bankaları dağıtıyoruz, başarılı öğrencilerimizi ödüllendiriyoruz.

Bugünde eğitim öğretime başlayan öğrencilerimiz için hazırlıklar yaptık. Bu vesile ile ilçemizde eğitim öğretime başlayan tüm öğrencilerimize ve bunlardan emeğini esirgemeyen her sorunlarıyla ilgilenen öğretmen ve müdürlerimize şimdiden teşekkür ediyorum, diyerek konuştu.

Hakkında yonetici