Hizmetlerimiz Google'da!
Belediye Başkanı Nerede?
Türkoğlu Kent Rehberi
Yaz Spor Okulu Açılışı

Türkoğlu Belediyesi geleneksel hale getirdiği yaz spor okulunun bu yıl 10. sunu törenle açtı.

 

Beyoğlu Recep Tayyip Erdoğan spor kompleksinde düzenlenen yaz spor okulu açılış törenine, Kaymakam Serdar Kartal, Belediye Başkanı Osman Okumuş, Garnizon Komutanı Osman Topaloğlu, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ve öğrenci velilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

İlçenin tüm mahallelerindeki öğrencilere yönelik olan 6 beden eğitimi öğretmeninin nezaretinde futbol ve yüzme dallarında kız ve erkek toplamda 300 öğrenciye kurs düzenlendi.

Başkan Okumuş açılış konuşmasında; “Daha önce Beyoğlu Belediyesinde 9. sunu düzenlemiştik. Şimdi 10. sunu düzenliyoruz. Amacımız çocuklarımızın daha sağlıklı yetişebilmesi, kendi branşlarında profesyonelleşmesini sağlamak için 6 tane spordan anlayan değerli beden eğitimi hocamız futbol ve yüzme branşlarında kız, erkek 300 öğrenciye kurslar verildi. Bizlerin her zaman yanında olan ilçe Kaymakamımız Sayın Serdar Kartal’a açılışımıza katıldığından dolayı çok teşekkür ediyorum ve öğrencilerimize de başarılar diliyorum.” İfadesini kullandı.

Kaymakam Serdar Kartal ise konuşmasında; “İlk önce bu etkinliği düzenleyen Belediye Başkanı Sayın Osman Okumuş’a ve personellerine teşekkür ediyorum. Bu seneki yaz okulunda yüzme ve futbol dallarında 300 öğrencimizi 6 değerli hocalarımız eğitim veriyor. Biz bunu devlet olarak önemli buluyoruz çünkü bu tür etkinliler çocukların zararlı alışkanlıklardan uzak durmasına bir vesile oluyor. Biz Atatürk’ün ben sporcunun zeki çevik ve ahlaklı olanını severim, sözünden yola çıkarak çocuklarımızın hem ruhen hem de bedenen gelişmesine katkı olacağız.

Bundan sonra da bu tür faaliyetlerde bulunan hocalarımıza, Belediye Başkanımıza, Belediye Personellerimize ve öğrencilerimize her zaman başarılar diliyoruz.”dedi.

Bir Mesaj Yazın..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Gaziantep web tasarım | 5s işyeri organizasyonu