Hizmetlerimiz Google'da!
Belediye Başkanı Nerede?
Türkoğlu Kent Rehberi
TÜRKOĞLU BELEDİYESİNDEN TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ

Türkoğlu Belediyesi,  Şekeroba Mahallesindeki yapımını tamamladığı devasa yatırımları düzenlenen törenle hizmete açtı.

Dev yatırımların bir parçası olan Türkoğlu İlçesi Şekeroba Mahallesindeki spor kompleksi, taziye evi, Halk kütüphanesi, kapalı pazar alanı, Kent Meydanı ve diğer dev yatırımların toplu açılış töreni Milletvekillerinin, teşkilat üyelerinin ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti..

Açılış programına, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Av.Ahmet Özdemir, Celalettin Güvenç, İmran Kılıç, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Türkoğlu İlçe Kaymakamı Gürbüz Saltaş, İlçe Jandarma Komutanı  Ümit Karademir, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Şen, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire amirleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta konuşan Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş; “Büyükşehir yasasıyla beraber Türkoğlu ilçemiz 4 belde, 34 köy ve 5 tane Türkoğlu merkezdeki mahalleleriyle beraber 44 tane mahalleye hizmet eden büyük bir ilçe konuma geldi. Burada açılışını yaptığımız tesisler Şekeroba Belediye Başkanlarımızın, Şekeroba’ya yaptığı hizmetlerden sonra 2014 itibariyle Şekeroba’ya yaptığımız bu güzel tesislerin toplam bedeli 15 milyon 703 bin 724 TL’dir.
Seçimden önce Büyükşehir yasasıyla beraber bütün mahallelerimiz şehir gibi olacak, bütün sosyal aktiviteler ve bütün yatırımlar istenilen payını alacak diye söz vermiştik. Bugün burada bu güzel tesislerin açılışını yapmaktan dolayı çok gururluyuz.

Yine seçimler geldi ve Türkoğlu ilçemizi söz verdiğimiz yatırımların büyük bir oranda tamamlanması gururunu yaşıyoruz. Merkez ve mahallelerde yaptığımız yatırımlarla Türkoğlu artık, Kahramanmaraş’ımızın ilçeleri içerişinde nüfusu en fazla artan ilçelerden bir tanesi. Yeni yatırımlarla beraber daha da güzel yaşanılabilir ve yatırım yapılabilir bir ilçe haline gelecek.

Türkoğlu Kahramanmaraş’a yakın, bundan dolayı çok gelişmiyor, deniliyor. Bu masalı bize yıllarca söylediler. AK parti iktidarı ile beraber,  en büyük yatırımlar gelmiş. Özellikle de son yıllarda Türkoğlu kabuğunu kırmış, inşallah Kahramanmaraş’ın Onikişubat ve Dulkadiroğlu metropol ilçesinden sonra değerli metropol başkanlarımızın müsaadesiyle Türkoğlu’nu da 3. Metropol ilçe yapmaya adayız.

Bu vesileyle bizlere her zaman desteklerini esirgemeyen Değerli Milletvekillerimize, İl Başkanlığımıza, Kıymetli Büyükşehir Belediye Başkanlığımıza çok teşekkürlerimizi sunuyoruz.”dedi

Türkoğlu İlçe Kaymakamı Gürbüz Saltaş;“İlçeye yeni atandım, yeni başladım ama gördüm ki, gerçekten Türkoğlu, Kahramanmaraş merkezine en yakın olan fakat hizmette ise en uzak olan ilçe değil.

Gerçekten yapılan yatırımlar takdire şayan. Şuan ilçemizde 10 tane okulda ve iki tane 200 kişilik pansiyonumuzda da inşaat devam etmekte. Aynı zamanda Lojistik Merkezimiz ve Organize Sanayi Bölgemiz ile yeni açılacak. 4 bin 500 kişilik Kapalı Cezaevimizin buraya katacağı katma değer gerçekten hem bu yöre halkına, hem de Kahramanmaraş’a büyük hizmet verecektir. Çocuklarımızın hem akli, hem de bedeni gelişimi açısından yapılan spor kompleksleri onlara çok faydalı olacaktır” dedi.

Türkoğlu Kahramanmaraş’ın parlayan yıldızı olacaktır. Buna inşallah hep beraber şahit olacağız ve tanık olacağız. İnşallah bu rüyayı gerçekleştirmek,  yani Kahramanmaraş’ın 3. Merkez ilçesi olmak için büyük bir çaba sarf edip gayretle çalışacağız. Bu hizmetlerin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. “ifadesini kullandı.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç;”Sizi ilgiyle selamlıyorum bu tesisin hayırlı olmasını hayırlara vesile olmasını yüce Rabbimden niyaz ediyorum. El birliğiyle bütün amacımız, çocuklarımızın sağlıklı eğitimli donanımlı yetişmeleri ve ilimizin, ilçelerimizin, mahallelerimizin yaşanabilir mahalleler, yaşanabilir ilçeler, yaşanabilir il olması çabasındayım. İnsanlarımızın rahat etmesi için ne gerekiyorsa genel itibariyle bu hizmetler tamamlanmıştır. Bunlar içerisinden eğitim kurumları, sağlık tesisleri,  ulaştırma, devlet kurumlarına ne gerekiyorsa sayıp dökmeyle bitmeyecek kadar hizmet halkımıza hayırlı olsun. Dedi.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, “AK Parti kadroları sayesinde hayırlı hizmetlerde buluşmaya devam ediyoruz. İnanılmaz denilen, yapılmaz denilen işleri, ya hükumetimiz eliyle, ya da belediyelerimiz eliyle, yapmaya devam ediyoruz. Bir tek günümüz boş geçmiyor. Milletvekiliyle, belediye başkanıyla, valisiyle, kaymakamıyla hizmet etmeye devam ediyoruz.

Burada açılışını yaptığımız tesislerin isimleri sayıldı, yaklaşık 15 milyon TL civarında bir maliyeti var. Spor dersen spor alanı, park dersen park alanı, taziye evi dersen taziye evi. Şimdi insanın hafızası unutkandır.

Şekeroba iyi belediye başkanları gördü, Osman Okumuş’da onlardan biri. Ama Allah için 30 Mart 2014’den bu güne yapılan hizmetleri lütfen dikkatle değerlendirin. 2014’de Cumhurbaşkanımızın büyük bir cesaretle, büyük bir kararlılıkla bütün siyaset erkânın karşı çıkmasına rağmen yaptığı Büyükşehir devrimiyle Kahramanmaraş’ta da yeni bir dönem başladı. İlk günlerde ne sıkıntılar çektik hatırlayın. Çünkü değişimi gerçekleştirmek zor iştir, yürek ister, cesaret ister, kararlılık ve bilgi ister. Bir sürü sıkıntı yaşadık ama dört buçuk yılda hemen her konuda olduğu gibi Cumhurbaşkanımız haklı çıktı.

Büyükşehirlerimiz bugün eskiden yapılamayan birçok hizmeti yaparken, ilçe belediyelerimiz de, eski köylerimiz, yeni mahallelerimizle ilgili inanılmaz işlere imza atıyor. Arkamızda bir tane futbol sahası var, sevgili gençler bilmelidir ki bu kahraman şehrin birinci ligde top oynayan futbol takımı, çok değil daha dün gibi bir sürede, 12 Şubat Stadyumunun zemini çim olmadığı için Süper Lig’deki takımımıza tabiri caizse gelen vurdu, giden vurdu ve bizi ligden dışarıya attılar.

Şekeroba demiyorum, Kahramanmaraş’ın şehir stadından bahsediyorum. Ama bugün gururla söylüyoruz Türkoğlu’nda dört tane UEFA standardında çocuklarımızın, gençlerimizin top oynayacağı futbol sahası var. Şehrin her tarafında gerek belediyelerin gerekse de spor bakanlığımızın yaptığı sahalar gençlerimizin hizmetinde. Aynı şekilde taziye evi ve park deyip geçiyoruz bunların hiçbirisi yapılamıyordu. Bugün bunları yapıyoruz, bunun sebebi ne? Bunun sebebi, birinci olarak ifade etmemiz gereken, 80-100 yıllık demokrasi tarihinde rahmetli Menderes’ten, Özal’dan, Erbakan’dan sonra siz asil millet, adamımızı yine bulduk dediniz Recep Tayyip Erdoğan’la. Her türlü entrikaya, her türlü saldırıya, her türlü soruna ve sıkıntıya rağmen 16 yıldır kahramanca dik durdunuz. Her seçimde sıkıştık geldik, gözünüzü kırpmadan bize oy verdiniz. Her türlü sıkıntıya rağmen 11-12 seçimde bizleri desteklediniz. Sizin verdiğiniz desteklerle dünyaya meydan okur hale geldik. 24 Haziran’da bize yüzde 78 oy vermişsiniz, sizlere teşekkür ediyorum. Sizlere yapılan her türlü isimlere helal olsun diyorum. Türkiye’de 2002’den beri başarımızın arkasındaki en önemli güç sizin gücünüz, halkın gücü” açıklamalarında bulundu.

30 Mart 2019’da gerçekleştirilecek yerel seçimlerin önemine değinen Güvenç, “Ama meselenin öbür boyutunda ne var, Allah’a hamdolsun Tayyip Erdoğan’ın kadroları, belediye başkanları, ilçe başkanları, meclis üyeleri ve milletvekilleri de sizin emanetinize ihanet etmedi. Kahramanmaraş’ın her tarafına yapılan yollar, okullar, hastaneler, parke taşları. Köylerde camilere gidemedi çamurdan, okullara çocuklarımız giremedi. Bugün hamdolsun, Kahramanmaraş’ın hemen tüm köylerinde çamur derdi kalmadı. Şimdi yeni bir döneme giriyoruz. İnşallah 30 Mart’taki seçimden de tüm bu saldırılara rağmen başarıyla çıktığımız zaman ki ben buna yürekten inanıyorum, yeni bir sıçrama dönemini gerçekleştireceğiz. 30 Mart’ın önemi şu; 30 Mart 2019’dan sonra AK Parti görevi tekrar teslim aldığı zaman dört yıl boyunca İnşallah seçim olmayacak, istikrar olacak, yolumuza devam edeceğiz. Çünkü seçim zor iş, seçim artık sizi yordu herkesi yorduğu gibi. Seçim ekonomiyi de yoruyor ama ne yaparsın, demokrasiyi geliştirme adına, demokrasiye saldırıları durdurma adına, sıkıştıkça size geldik ve artık bu konuda çok mesafe aldık. Artık bu kazanımlarımızın geriye dönmemesi, sekteye uğramaması lazım. Bu ülkede hiç kimse sandık dışında bir takım entrikalarla iktidara gelirim ümidini taşımaması lazım. 30 Mart bunun taçlandığı gün olacak İnşallah. Sizden alacağımız onayla AK Parti kadroları yoluna aşkla, şevkle devam edecek. Ekonomik krizi de, diğer sorunları da Allah’ın izni ve sizlerin desteğiyle bertaraf etmiş olacağız. Dünyanın bu kadar saldırısına, darbelerin tezgahlandığı, parti kapatmaların olduğu bir ülkede 16 yıl iktidarda kalmak, bu güne gelmek çok kolay bir iş değildi ama bunu Recep Tayyip Erdoğan başardı. Onun için bir takım eksikliklerimizi, bir takım hatalarımızı lütfen görmeyin. Bu eksiklikler büyük resmi görmenizi engellemesin. Yapılan bu büyük hizmetleri, kalkınan ülkemizi, ayağa kalkan devletimizi, milletiyle barışan devlet anlayışımızı gölgede asla bırakmasın diyorum. Bozguncuya, fitneciye, çapulcuya, hayatından bir yere çivi çakamayanlara lütfen itibar etmeyelim. Çalışan, üreten, gayret eden kadrolara sahip çıkalım” dedi. . Konuşmaların ardından dev tesislerin açılışını gerçekleştirildi.”diyerek konuştu.

Programda son olarak, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, yatırımlar hakkında Milletvekillerine bilgiler verdi ve sonrasında ise Türkoğlu Belediyespor Kulübü futbolcularıyla birlikte sahada penaltı atışları yaptılar.

 

 

 

Bir Mesaj Yazın..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Gaziantep web tasarım | 5s işyeri organizasyonu