Hizmetlerimiz Google'da!
Belediye Başkanı Nerede?
Türkoğlu Kent Rehberi
EN GÜZEL GÜNÜNÜZ ACIYA DÖNMESİN, YUVALAR SÖNMESİN

Türkoğlu İlçe Kaymakamlığı ve Türkoğlu Belediyesi işbirliğinde düzenlenen ‘Mutluluğunuz Kim Vurduya Gitmesin, Düğün Evi Cenaze Evi Olmasın’ adlı proje kapsamında, ilçe Jandarma komutanlığı ekipleri ve Türkoğlu Belediyesi personelleri ilçedeki düğünleri ziyaret etti.

 İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, düğünlerde silahla ateş edilmesine ‘dur’demek için düğün sahiplerine uyarılarda bulunurken, Belediye ekipleri ise düğünlerde uyarıcı pankartlar ve broşürler dağıttı.

 Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş; “Amacımız; ‘En güzel gününüz acıya dönmesin, yuvalar sönmesin. Yaz mevsiminde olan düğün ve nişan gibi kutlamalarda silah atılması tehlikeye düşürülmesi, maganda kurşunu ile ölüm olaylarının artması, Vatandaşlarımızın bilinçlenmesi ve farkındalık oluşturmak projemizin temel hedefidir. Projemiz ile vatandaşlarımızın en mutlu günlerini huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Sevincimizi havaya ateş ederek değil, örf adetimiz olan halaylar çekerek kutlayalım”. dedi.

Bir Mesaj Yazın..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Gaziantep web tasarım | 5s işyeri organizasyonu