Anasayfa / Haberler / TÜRKOĞLU BELEDİYESİ EĞİTİM YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR

TÜRKOĞLU BELEDİYESİ EĞİTİM YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR

Eğitim yatırımlarına önem ve ağırlık vererek İlçedeki eğitim faaliyetlerini sürdüren öğrencilere yönelik test kitapları, Öğrenme ve zeka seviyesini geliştirecek oyun grupları ,pandemi döneminde  evinde ders çalışma ortamı olmayan öğrencilerimiz için çalışma masalar, evlerinde bütün derslerin konu anlatım videolarının olduğu, deneme sınavlarına girebilecekleri, binlerce sorudan oluşan soruların çözümlerinin de içinde olduğu soru bankalarını, ilgili branşlardaki hocalara whatsapp yoluyla ulaşabilecekleri ve Türkiye çapında yapılan deneme sınavlarıyla sınava hazırlık aşamalarında kendi durumlarını gözlemleyebilecekleri, yapay zeka ile yazılımlanmış 5000 öğrencimize 5000 adet 12 ay boyunca kullanabilecekleri Türkoğlu Akademi Eğitim Kart, içerisinde; çanta, defterler, boyama kalemleri, açkı ve silgisine kadar öğrencilerin tüm malzemelerinin bulunduğu birinci sınıftaki öğrenciye kırtasiye yardımı, ‘Kaynak bizden, Kazanmak sizden’ adlı proje kapsamında ilçedeki 8. 11. ve 12. sınıf öğrencilerine Temel Yeterlilik Test (TYT) kaynak kitaplarının dağıtımını gerçekleştirildi. Ayrıca  “Bir Okul Değişsin Dünya Değişsin” projesi kapsamında ilçemizdeki bazı okullar baştan sona yeniledi.

Bu kapsamda gençleri ve çocukları düşünerek onların daha iyi bir eğitim alabilmesi ve boş vakitlerini değerlendirebilmeleri için yeni bir projeye imza atan Türkoğlu Belediyesi, DOSTDER (Kahramanmaraş Dostluk Derneği)’ nin katkıları ile ilçedeki, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Kriz Zamanlarında Herkes İçin Eğitim” programı kapsamında Avrupa Prefabrik fonu ile yapılan örnek proje okulu olan Yunus Emre Ortaokuluna kütüphane açılışını gerçekleştirildi.

Açılış programına; Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Türkoğlu İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Kemal Hakverdi, Ak Parti Türkoğlu İlçe Başkanı Feyzettin Okumuş, açılışına katkı sağlayan DOSTDER yönetimi ve vatandaşlarımızın katıldı.

Hakkında yonetici